Menü Expand Yenile

Habere gitti haber oldu

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2013 12:13

Akdeniz gazetesi muhabiri meslektaşımız Ali Serkan Aygün çöken gökkubbe inşaatının haberini yapmak için gittiği olay yerinde sinirleri gergin olan bazı belediye görevlilerince tartaklandı.

        

Haber32 ve Ekspres Gazetesi olarak meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz.

AKTİf GAZETECİLERDEN KINAMA

Aktif Gazeteciler Derneği Başkanı Gazeteci Ali Çokyaşa, Batı Kent Mahallesi'nde yapımı devam eden Gökkubbe’nin çökmesinin ardından haber yapmak için olay yerine giden Gazeteci Serkan Aygün’e yapılan saldırıyı kınadı.

Çokyaşa’nın mesajı şöyle; “Gayesi halkı doğru bilgilendirmek olan gazetecilere saldırı hangi haklı neden olursa olsun, bir gazeteciye saldırmak ve onu darp etmek kişisel bir suç değil, toplumsal bir suçtur. Yani gazeteciye atılan yumruk halka atılmıştır. Bu anlamda gazeteci kardeşimiz Serkan Aygün’e geçmiş olsun diliyoruz. Bu menfur saldırıda bulunanları da kınıyor, acilen adli mercilerce de yasal işlem yapılmasını istiyoruz.”

YORUMLAR


BU SİNEMADA (29.07.2013 09:51)

BU MHP LİLERİN İŞİ GÜCÜ VURMAK KIRMAK TEHDİT ETMEK HAVLAYIP DURMAK. ADAM İŞİNİ YAPACAK. BİRİSİ BELEDİYE BAŞKANI İŞİNİ YAPARKEN ONU ENGELLESE NE YAPARDINIZ YAVRUKURTLAR...G.TÜNÜZ YİYOSA BDP LİLERE PKK LILARA ARTISLİK YAPIN. YANLIZ KAMERAMANI DEDEM DE DÖVER.

hakan (28.07.2013 21:35)

yoldan geçen gazeteci olursa bu memlekette olceği bu.

Atatürk lisesi (28.07.2013 21:21)

Geçen dönemde hasan balabanla zırt pırt uğraşan gazetetenin muhabiri sanırım.Isparta Belediye Başkanına Makama yapılmayacak hakareti yapacaksın ondan sonrada vay şöyle böye diyeceksin yemezler arkadaş.

VARTO (28.07.2013 20:12)

BU GAZETECİ ÇOCUK TAM BİR VUKAAT HEM KÜFREDECEK HEMDE ALKIŞ FALANMI ALACAKTI.KENDİNİ BEGENMİŞ SANA AZ BİLE BUNLAR

ahmet kara (28.07.2013 16:58)

gazetecide gazeteciliğini yapsaydı .bi gazeteciye yakışırmı küfür etmek.işiniyap gardeşim.

şilk (28.07.2013 15:24)

bunların işi gücü zorbalık zaten. vur, kır, parçala başka bi şey bilmezler.

kurtalan (28.07.2013 14:37)

aktif gazeticiler başkanı olaraktan akdeniz gazetesi muhabiri ve meslektaşınız ali serkan aygün'ün darp edilmesini sizin kadar kınıyorum. ve yazınızın altını okuyucularınızın yorumuna açtığınız için teşekkür ederim. mühabiriniz ali serkan aygün'e gösterdiğiniz kınama hassasiyetinizi, diğer yazar arkadaşınız bayram aygün'ü de yukarıda ki gibi kınama yazsıı yazarak yazdığı yazılarının altını yoruma açmaya zorlayabilirsiniz , yazdığı yazılarının altına yorum yazmak istiyoruz vatandaşın en doğal hakkıdır.

Muharrem Ulusoy (28.07.2013 13:45)

Bu Ali Çokyaşa denen adam neden herşeye zıplıyo. Ben olayı duydum, hatta ordaydım, o gazeteci arkadaş Günaydın'a küfretti. Bunu da şoförü duyunca arbede çıktı. Olay bundan ibaret, hadi bu taraflar neyse, bu Çokyaşa neden hemen bodoslama atlayıpta açıklama yapıyor. Açıklama yapsa ne olurda, dikkate alındığı kadar dikkate alınıyor işte..